Цікавинки про книги

Чому потрібно читати
      Люди помилково вважають, що не потрібно читати книги, бо є Інтернет, де можна знайти відповіді на практично будь-які питання. Спробуємо переконати тебе, дорогий, читачу в протилежному. Пропонуємо дізнатися про 8 причин, чому потрібно читати книги.

1. Ви станете спокійнішими, впевненішими і забудете про депресії
      Занурення в вигаданий світ книжкових історій зможе відвернути вас від насущних проблем і неприємностей. Одна година книжкової медитації допоможе вам розслабитися, відпочити після важкого дня і скинути накопичився стрес. У разі необхідності дію цих ліків можна підсилити за допомогою м'якого пледа і чашечки кави або чаю.
2. Ви знайдете кращих співрозмовників і вірних друзів
      Можливо, у вас і так є міцна сім'я, безліч друзів і хороший робочий колектив. А може, ви абсолютно самотні і вам нема з ким перекинутися словом, крім улюбленої кішки. У кожному разі ви знайдете в книгах кращих і найбільш відданих друзів, які тільки існують. Вони не приховають від вас ні слова правди, вони розважать вас і зможуть дати корисну пораду. Вони завжди поруч і ніколи не відмовлять вам у допомозі.
3. Ви навчитеся добре говорити і писати
      Незважаючи на те, що говорити і писати вміє більшість з нас, далеко не всі роблять це добре. Стати гарним оратором і тим більше письменником можна тільки одним способом - багато читаючи. Ніякі курси ораторської або літературної майстерності, ніякі майстер-класи не зможуть вас навчити цьому, якщо у вас немає фундаменту у вигляді безлічі прочитаних книг.
4. Ви забудете, що таке нудьга.
     Мільярди доларів вкладаються в індустрію розваг, яка прагне вразити нас все новими спецефектами і піротехнічними трюками. Проте все марно: ми видаляємо комп'ютерну гру, не пройшовши навіть першого рівня, і починаємо засинати в кінозалі після першого ж діалогу. Порожнеча і безвихідь.
     А рішення вже є, воно поруч і доступне всім без винятку. Улюблена книга зможе захопити Вашу увагу настільки, що навіть очікування в черзі, довгий переліт або нудний зимовий вечір здасться найпрекраснішим часом в житті.
5. Ви станете більш приємною людиною
     Читання дозволяє вам прожити сотні життів, оцінити чужі вчинки і дізнатися абсолютно різні думки. Читання дарує розуміння людей і їх дій. Завдяки книгам ви навчитеся співпереживати і цінувати чужі емоції. Ви перестанете ставити свою дорогоцінну персону в центрі всесвіту і усвідомите, що навколо вас живуть такі ж люди, кожен зі своїми переживаннями, образами і страхами. Кожен зі своєю історією.
6. Ви зрозумієте, як влаштований світ
     Психологія. Медицина. Мемуари. Розвідка. Історія. Біографії. Соціологія.
У світі написані тисячі книг, що пояснюють, як і чому все відбувається. Це знання лежить на відстані витягнутої руки. І лише від вас залежить, чи використовуєте ви його або як і раніше будете вірити у «всесвітню змову», «таємну присутність інопланетян» і «свій особливий історичний шлях».
7. Ви станете більш креативним
      Ні, ні одна окремо взята книга не навчить вас фонтанувати ідеями. Але всі разом, відкладаючись десь у вашому мозку, прочитані книги абсолютно точно вплинуть на ваші здібності створювати нові ідеї і продукти. Саме ввібрані вами книжкові знання утворюють той плідний шар, на якому розквітає креативність.
8. Ви станете більш сфокусованим
       Розсіяна увага і неможливість зосередитися на одному предметі є проблемою сучасної молоді. Найчастіше це може перетікати в досить серйозні психологічні відхилення, що мають складні медичні назви. Читання зможе вберегти Вас або ваших дітей від цієї напасті і навчить концентруватися на вибраному занятті, що, погодьтеся, у житті просто необхідно.

Книги-ювіляри 2016 року

695 років - А. Данте «Божественна комедія» (1321)
290 років - Дж. Свіфт «Подорожі Гуллівера» (1726)
235 років - Д.І. Фонвізін «Недоросток» (1781)
225 років - Р.Е. Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена» (1791)
200 років - Е.Т. Гофман «Лускунчик» (1816)
190 років - Дж. Купер «Останній з могікан» (1826)
185 років - М.В. Гоголь «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1831)
185 років - О.С. Грибоєдов «Горе від розуму» (1831)
185 років - В. Гюго «Собор Паризької Богоматері» (1831)
185 років - Стендаль «Червоне і чорне» (1831)
185 років - О. де Бальзак «Шагренева шкіра» (1831)
180 років - О.С. Пушкін «Капітанська дочка» (1836)
175 років - Дж. Купер «Звіробій» (1841)
170 років - О. Дюма «Граф Монте-Крісто» (1846)
165 років - Г. Мелвілл «Мобі Дік, або Білий Кит» (1851)
155 років - Ф.М. Достоєвський «Принижені і ображені» (1861)
150 років - Ф.М. Достоєвський «Злочин і кара» (1866)
150 років - Т. Майн Рід «Вершник без голови» (1866)
140 років – М.О. Некрасов «Кому на Русі жити добре» (1876)
140 років - М. Твен «Пригоди Тома Сойєра» (1876)
115 років - А. Конан Дойл «Собака Баскервілів» (1901)
90 років - О.С. Грін «Та, що біжить по хвилях» (1926)
85 років - І. Ільф і Є. Петров «Золоте теля» (1931)
80 років - В.П. Бєляєв «Стара фортеця» (1936)
80 років - В.П. Катаєв «Біліє парус одинокий» (1936)
80 років – О.М. Толстой «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» (1936)
80 років - К. Чапек «Війна з саламандрами» (1936)
75 років - А.П. Гайдар «Тимур і його команда» (1941)
65 років – М.М. Носов «Вітя Малєєв у школі і вдома» (1951)
65 років - Дж. Родарі «Пригоди Чиполліно» (1951)
65 років - Д. Селінджер «Над прірвою в житі» (1951)
45 років - Г.М. Троепольскій «Білий Бім Чорне Вухо» (1971)

Найдивовижніші книги світу




Книжка 360°. Японський художник Юсуке Ооно створив унікальну тривимірну казку про Білосніжку. Читати таку книжку надзвичайно цікаво, адже вона приємно вражає не лише своїм змістом, а й формою.
Кулінарна книжка-запіканка. Її створи­ли хорватські видавці. У чому ж її родзинка? Щоб прочитати текст, його доведеться спочат­ку запекти! Лише після випікання книжки на її сторінках з’являються літери.

Мільярди віршів у десятьох сонетах.
Раймонд Квінау написав книжку, в якій усьо­го десять сонетів. Що ж тут незвичного? Річ у тім, що кожен з них розрізаний на тонень­кі смужечки довжиною в один рядочок. Тож запросто можна комбінувати смужки в будь- якій послідовності, зберігаючи при цьому ритм і щоразу отримуючи новий зміст.
Аби прочитати всі можливі комбінації, до­ведеться не розлучатися з цією книжкою ці­лодобово протягом 200 тисяч років.

Найбільша книжка у світі. Це атлас висо­тою 180 см, який складається з 37 друкованих настінних карт розміром 1,9 х 1,75 м. Видання створено в 1660 році спеціально для англій­ського короля Карла II.
Найменша книжка у світі. Прочитати її можна, лише збільшивши текст у 600 разів. Це найменша у світі копія Нового Завіту.
Книжка-тунель. Це унікальне видання являє собою тунель, що сполучає Нью-Джерсі та Нью-Йорк. Подорожуючи цим тунелем, можна дізна­тися багато цікавинок з історії та сучасності.
Тривимірні книжки Бенджаміна Лакомба. Завдяки креативному мисленню та майстерно­сті рук цей французький художник-ілюстратор створив оригінальний дизайн для таких творів, як «Аліса в країні Див», «Піноккіо», «Мадам Батерфляй».

Вікіпедія на папері. Усім відомо, що ста­тей у Вікіпедії значно більше, ніж у найповні­шій енциклопедії, тому її видання здавалося нереальним. Дизайнер Роб Меттьюс створив книжку, на 5 тисячах сторінок якої зібрано найбільш відвідувані сторінки англійської Вікіпедії.
Дерев'яні книги Барбари Йейтс
Барбара Йейтс є екологічним художником. Свої книги вона творить, переробляючи мертві дерева на справжні витвори мистецтва.
Книга-картина Мартіна Фроста
На передні краї цієї книги нанесений малюнок, який повністю з'являється при читанні, коли книга відкрита і стискається, при цьому не втрачає форми і тоді, коли книга знаходиться в закритому стані.
Книги з квіткових пелюсток від Френсіс Пікерінг.
При виготовленні своїх книг художниця у великій кількості використовує квіти з власного саду, а також перероблені сторінки з журналів із садівництва.
Об'ємні книги Gerschreven Portretten

Книги-біографії зроблені об'ємними. Тобто кожна книга має вигляд голови відомої людини, долі якої вона присвячена. Таких незвичайних біографій удостоїлося всього чотири людини. Це дівчинка-єврейка Анна Франк, відома своїм щоденником, що розповідають про жахи фашизму, ірансько-голландський прозаїк, поет і публіцист Кадер Абдола, найвідоміший нідерландський футболіст і футбольний тренер Луї Ван Галь, і найбільший художник-імпресіоніст Вінсент Ван Гог.

Бібліотека з гіркою

   Бібліотека - це місце, в якому, як всі звикли, повинно бути тихо. Але що ви скажете про студентську бібліотеку університету Хосе в Південній Кореї, де студенти не спускаються сходами, а катаються з гірки?
   Дизайнери в основному залі вони встановили вигнуту металеву гірку, за допомогою якої можна як транспортувати книги, так і кататися. Уваги заслуговують і двоповерхові книжкові полиці, й широкі сходи, і вікна з написами на латині і корейською мовою. Такий дизайн бібліотеки за задумом повинен не лякати студентів, а, навпаки, залучати їх до навчання і, звичайно ж, до читання.

Цікавинки про читання
А чи знаєте Ви, що:
1. Під час читання очі дивляться в різні боки.
2. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
3. 95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.
5. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.
6. Протягом години очі  57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.
7. При читанні очі, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку.
8. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, а читаючого швидко – 4-2 зупинки.
9. Традиційно у людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У того, що читає швидко – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).
10. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок.
11. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15
12. При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні рухи.
13. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.
14. Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.
15. М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.
16. Н. А. Рубакін прочитав 250 000 книг.
17. Хтось Е. Гаон дослівно пам’ятав 2500 прочитаних ним книг.
18. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.
                                                             


Цікаві факти про дитяче читання

   2 квітня весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Вважається, що дитяча література з'явилася у ХVІІІ ст., коли вийшли у світ такі книги, як «Робінзон Крузо» Д. Дефо і «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. А через століття діти вже читали спеціально написані для них книги - казки братів Грімм і Г.Х. Андерсена. З ім'ям останнього письменника і пов'язане вищеназване свято.
      Цікаві факти про дитяче читання:
   - діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше за своїх однолітків, у них більш живий розум, краще розвинена пам'ять і інтелект;
 - дослідження показують, що 4-6 років - найсприятливіший вік для навчання дитини читанню. Після 6-7 років навчити читати складніше.
 - читання книг вголос для малюків - запорука майбутньої книжкової любові.         Дослідження доводять, що у тих, кому в дитинстві регулярно читали батьки, набагато більше шансів стати активним читачем пізніше. Таке читання допомагає батькам зблизитися з дитиною і добре розвиває пам'ять малюка. Слухаючи казки, які читає мама, дитина запам'ятовує їх в подробицях, повторює улюблені фрази.Згодом, коли дитина сама вчиться читати, це допомагає їй додатково розвивати зорову пам'ять, зіставляючи знайомі рядки з книжковим текстом.
  Найпопулярнішими авторами книг для дітей: український - Всеволод Нестайко, зарубіжні -   Олександр  Пушкін, Корній Чуковський, Агнія Барто, Микола Носов, Ганс Християн Андерсен, Астрід Ліндгрен, брати Грімм.
    Один раз на два роки дитячим письменникам і художникам присуджується найпрестижніша нагорода - Міжнародна премія імені Г.Х. Андерсена, щонайчастіше  називають Малою Нобелівською премією. Вона була заснована 60 років тому Міжнародною радою з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО.
   Золота медаль з профілем казкаря вручається  письменникам і художникамтільки за життя. За весь час лауреатами премії стали 23 письменника і 17 художників-ілюстраторів дитячої книги - представники з 20 країн світу. Найвідоміші з них - шведська письменниця Астрід Ліндгрен («Малюк і Карлсон, який живе на даху», «Пеппі Довгапанчоха») і фінська - Туве Янссон («Маленькі тролі і велика повінь», «Мумі-троль і комета», «Капелюх чарівника» та ін.)

Немає коментарів:

Дописати коментар